Spis Ofert

Osprzęt instalacji odgromowej - Uziom - Uziom typu GROM
Uziom łączony typu GROM (numer index 042)

Komplet składa się z:
  1. Pręta 1,5m ze złączem na bednarkę, z drugiej strony nagwintowanego.
  2. Złączka uziomu.
  3. Pręta nagwintowanego zakończonego grotem do wbijania.
Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych prętów oraz złączek, w celu zwiększenia długości uziomów.

PRĘTY UZIEMIAJĄCE
Pręty uziomów są wykonywane z prętów stalowych, ciągnionych z nałożoną ogniowo powłoką cynku, która tworzy jednorodne nierozerwalne połączenie ze stalą.

Pręt stalowy oraz złącza posiadają wysoką wytrzymałość na moment skręcający jak i na spęczanie co umożliwia duże zagłębienie prętu w każdej klasie gruntu za pomocą wibromłótów lub metodą obrotowego wcisku.
Nałożona powłoka cynku wypalona w wysokiej temperaturze w strukturę stali ma grubość 0,20 - 0,30mm i gwarantuje żywotność uziomu minimum 30 lat.
Odcinki prętów są zakończone gwintem, umożliwiając monterowi łączenie prętów w tak długi uziom, aby otrzymał możliwie najmniejszą wymaganą polską normą rezystancję.

ZACISK KOŃCOWY PŁASKI
Zacisk końcowy płaski służy do połączenia uziomu z bednarką lub przewodem okrągłym (np: drutem Cu). Maksymalna szerokość bednarki jaka może być skręcona za pomocą powyższych zacisków wynosi 35mm, a przekrój przewodów okrągłych które można podłączyć do tego złącza występuje w przedziale od 6 do 10mm. Zacisk skręcony jest czterema śrubami M-8.

ZŁĄCZKA UZIOMU
Łączenie prętów jest możliwe za pomocą złączki wykonanej ze stali pokrytej antykorozyjnie cynkiem (metodą ogniową). Gwint złączki jest tak wykonany, aby pręty po skręceniu spotkały się na jej środku, a siły udarowe działały na pręty nie uszkadzając złączki podczas zagłębiania

Szybki Kontakt
Metegro Group
Karpicko ul. Wczasowa 4
64-200 Wolsztyn

Dział Metali:
Metegro Group
ul. Tysiąclecia 10
64-300 Nowy Tomyśl
tel. 502129797
e-mail: biuro@metegro.com
Cennik

© 2011 metegro.com | Design by Michał Nowacki